Posts Tagged ‘baschet’

Cupa McDonalds la baschet, un succes, cu sprijinul Tex FM şi Transilvania Expres

Wednesday, June 3rd, 2009

În weekend-ul 30-31 mai Centrul Civic a fost punctul de întâlnire al iubitorilor de baschet din Braşov. Aflată la ediţia cu numărul patru, Cupa McDonalds a strâns un număr record de participanţi, la startul competiţiei aliniindu-se 90 de echipe a câte patru jucători. Surpriza plăcută a fost dată de cele 10 formaţii compuse din puşti cu vârsta de şase ani pe care stropii de ploaie nu i-au demoralizat, singurii gata să renunţe fiind părinţii acestora. La băieţi - peste 18 ani a triumfat echipa “Shakira”, la 14 -18 ani s-au impus cei de la “La Misto”, iar la categoria sub 14 ani câştig de cauză a avut gruparea “Johnny Bravo”. La fete peste 18 ani a învins formaţia “Fantoma”, la 14 -18 ani au câştigat cele de la “We Ball”, iar la ultima categorie, sub 14 ani, a surâs trupa “The Crushings”. Premiile au constat în echipament sportiv (genţi, tricouri, rucsace) şi diverse accesorii.
Evenimentul a fost organizat de “Sport Image Group” şi Direcţia de Sport şi Tineret a Municipiului Braşov, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean. Parteneri media ai competiţiei au fost Transilvania Expres şi TEX FM.